TROJSKÝ ZÁMEK

 Na středu 12. června jsme se s dětmi těšili. V Trojském zámku nás čekala prohlídka prostor zámku i zámecké zahrady.

TROJSKÝ ZÁMEK
TROJSKÝ ZÁMEK

Kromě interiéru bohatě zdobeného nástěnnými malbami, jsme viděli probíhající výstavu současných českých výtvarníků Aleše Hnízdila a Jiřího Kačera, jejichž díla vkusně kontrastovala s barokní architekturou zámku.

 Naše průvodkyně Jiřinka nás provedla mnoha sály a vyprávěla dětem něco z historie zámku.

Třeba o cestě Václava Vojtěcha hraběte za Šternberka, kterého na jeho cestách Evropou do Říma uchvátily římské vily natolik, že ho inspirovaly k početí stavby zámku v Troji v roce 1679.

 V jednom ze sálů dostaly děti úkol najít podle obrázků obrazy živlů na stěnách.

Z hlavního reprezentačního sálu jsme sice neměli možnost sestoupit po dvouramenném kamenném schodišti přímo do prosluněné zahrady, protože je schodiště v rekonstrukci, ale vrátili jsme se po dřevěném točitém schodišti do přízemí, a procházeli zahradami do oranžerie, ve které je umístěn ateliér.

Po vzoru sochaře a grafika Kačera jsme si zde vyzkoušeli techniku frotáže. Pod dětskýma rukama tu vznikla zajímavá dílka.

 V tomto parném dni jsme tak strávili velice příjemné odpoledne v toulkách po historii spojené se současností. Barokní budova zámku nám poskytla příjemné ochlazení i zážitky.

 

Děkujeme GHMP a lektorce Jiřině B. za zprostředkování všech podnětných a tvořivých chvil v prostorách GHMP v celém školním roce. Těšíme se na spolupráci v tom příštím!

I.K.

 

Škola v číslech

Podpořili jste nás 0 korunami
Jsme tu pro Vás 0 let
Navštěvuje nás 0 žáků
Náš tým tvoří 0 pracovníků